Të paktën 70 civilë kanë humbur jetën dhe janë plagosur në sulmet ajrore të koalicionit ndërkombëtar, të udhëhequr nga SHBA-ja, në provincën siriane Deir el Zor.

Agjencia shtetërore siriane Sana duke iu referuar burimeve lokale të paemëruara, ka të ditur se me këtë rast është goditur kampi me civil.

Sana dje njoftoi se në sulmin ajror të forcave të koalicionit në paralagjen El Baguzi kanë humbur jetën katër civilë.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...