Dua Lipa ishte mbrëmë princesha dhe ylli që nderoi gjithë popullin shqiptar.

Artistja e talentuar 23 vjeçari bëri historinë, duke qenë shqiptarja e parë që rrëmbeu dy çmime në akademina më të madhe të industrisë së muzikës në botë, Grammy Awards, shkruan Indeksonline.

E emocinuar dhe me lotë në sy, ylli kosovar kur doli për të marrë çmimin, mbajti edhe një fjalim para gjithë atyre të famshmëve.

Ndër ë tjera ajo tha se nuk ka rëndësi se nga vjen, por s’duhet ndaluar askënd të hy në rrugën e ëndrrave tuaja, sepse dëshmia më e mirë e gjithë kësaj është vet ajo.

Ndiqeni momentit kur Dua shpërthen në lotë dhe fjalimin e saj fantastik:

Loading...

Shpërndaj me

Loading...