Me dyshen e pilotëve , Sebastian Fetel- Sharl Lekler dhe me makinën e re “SF90”, skuderia Ferrari do të kërkojë që të ndalojë dominim e Mercedesit, që zgjat plot 5 vite radhazi.

I gëzohem sezonit të ri dhe mendojës se ekipi është në rrugë të mbarë dhe mendojë se këtë sezon mund të jemi konkurentë të denjë,” tha mes tjerash Sebastian Fetel .

Ferrari në sezonin e ri do të jetë konkuruesi më i madh i Mercedesit, që ka dominuar në 5 vitet e fundit në Formula 1, në dy konkurencat, të pilotëve dhe konstruktorëve. Ndryshe titullin e fundit Ferari e fitoi në vitin 20018 nën drejtimin e finlandezit Kimi Raikonen. Kampionati në Formula 1 nis më 17 mars në Australi.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...