Rrjeti televiziv amerikan “ESPN”, ka bërë listën e sportistëve m ëtë popullarizuar , në bazë të 3 parametrave. Ndër parametrave është shumë që e përfiton sportisti, sa kërkohet emri I tij në interenet dhe numrin e përcjellësve në rrjetet sociale. Ylli portugez te Juventusi , Kristiano Ronaldo është në vendin e parë, duke lënë pas basketbollistik e Los Anxhelos Lejkers, Lebron Xhejms dhe argjentinasin e Barcelonës, Lionel Mesi. Në Top 10-shin janë edhe Nejmar, Konor MekGregor, Roxher Federer, Rafael Nadal, Stefon Kerri dhe Tajger Uds.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...