Sipas të përditshme “Daily Mail”, skuadra e Çellsit do të ketë trajneri të ri në fund të sezonit dhe që tani kërkohen zvëndësuesit e Antonio Kontes. Kandidat kryeosr mbeten Masimiliano Alegri dhe Luis Enrike. Një tjetër emër që tingëllon, megjithëse me më pak forcë, është ai i Maurizio Sarri. Përveç kësaj, “Daily Mail” vë në dukje se Konte do të bëhet një objektiv për klubet e mëdha të Europës, ndër të cilat do të ishte edhe Real Madridi, në rast se Zidan nuk vazhdon.

Shpërndaj me