Enis Bardhi me Levanten u eliminuan nga garat e Kupës së Spanjës, pasi në ndeshjen e kthimit u mundën nga Espanjolli me 2-0. Mysfairët kalojnë në çerekfinales përpos disfatës në terrenin vendas me 2-1 në përballjen e parë. Bpatisao dhe Moreno ishin autor të golave për Espanjollin , në një takim, ku Enis Bardhi zhvilloi 90 minuta. Në gërat e mëtutjeshme kualifikohet edhe Barcelona që mundi 5-0 Selta Vigon,në një takim ku Lionel Mesi shënoi dy gola dhe asistoi në golin e tretë , para se Suarez dhe Rakitiq të regjistrohen në listën e goalshënuevsve. Në çerekfinale kalon edhe Viljareali , pas fitores 2-1 ndaj Kadizit

Shpërndaj me