Pas një nate magjike kemi mësuar emrat e katër skuadrave të cilat do të luajnë në ½ finalen e Ligës së Europës. Lyon shkoi më tej pas penaltive, Manchester United dhe Ajax triumfuan pas kohës shtesë, ndërsa Cetla Vigo biletën për në gjysmëfinale e preu në kohën e rregullt të ndeshjes. Shorti për ndeshjet gjysmëfinale do hedhet sot në Nyon.

Shpërndaj me