Eden Hazard, me asistin e tij në goli e dytë të Çelsit ndaj Njukasëllit (2-1), është i vetmi lojtar bashkë me Lionel Mesi-n që ka shënuar 10 ose më shumë gola dhe ka dhënë të paktën 10 asiste këtë sezon. Efekti i Mesit është më i madh , pasi që është shënuar me 3 ndeshje më pak se mesfushori belg.

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...