Tom Hanks dhe gruaja Rita Ëilson janë shpallur pozitiv me koronavirus. Aktori dhe gruaja e tij ishin në Australi për të prodhuar një film Baz Luhrmann për Elvis Presley kur u testuan dolën pozitivë. Hanks dhe gruaja e tij – gjithashtu një aktore – janë të famshmet e para që kanë zbuluar se janë prekur nga epidemia. “Ne jemi në izolim”, tha aktori: “Ne do t’ju njoftojmë.”

“Ndiheshim pak të lodhur, sikur të kishim një ftohje dhe disa dhimbje të muskujve”, shkroi Hanks. “Rita kishte të dridhura që erdhën dhe shkuan. Edhe ethe të buta. Për të bërë gjënë e duhur, siç është e nevojshme këto ditë, dhe me protokollet që duhet të ndiqen, ne do të testohemi dhe izolohemi për aq kohë sa është e nevojshme për shëndetin dhe siguria publike “.

Wilson kishte dhënë koncerte në Brisbane dhe Shtëpinë e Operës në Sidnej javën e kaluar dhe gjatë fundjavës. Implikimet e testit pozitiv të Hanks janë potencialisht të mëdha.

Tom me diabet, Rita me kancer – Nuk është hera e parë që çifti përballet me një problem shëndetësor. Tom Hanks në vitin 2013 rrëfeu gjatë një transmetimi në TV se vuante nga diabeti i tipit 2. Një gjendje që prej asaj kohe nuk fshihet më dhe në të vërtetë, përmes rrjeteve sociale, gjithmonë i ka azhurnuar fansat e saj. Rita gjithashtu kishte probleme serioze, në vitin 2015 ajo u diagnostikua me kancer të gjirit: “Unë kisha frikë të vdisja”, pranoi kohë më vonë në një intervistë. “Jam bekuar me dashurinë e burrit tim që kam pasur gjithmonë pranë meje,” tha ajo atëherë.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...