Sot u zhvilluan tri ndeshje në Superligë, që ashtu siç pritej ishin shumë interesante. Sigurisht, vëmendja do ishte te derbi i zjarrtë lokal mes Dritës dhe Gjilanit. Drita e ka mposhtur skuadrën e Gjilanit me rezultat 3 me 1, me golat e shënuara nga Limani, Nwabueze  dhe Vucaj që shënoi në minutat shtesë, ndërkohë për Gjilanin golin e vetëm e shënoi Fiton Hajdari.

Edhe dy ndeshjet përfunduan me fitore të vendasve ku Ferizaji mposhti Trepçën 89 me rezultat 2:0 me golat e shënuara nga Genc Hamiti dhe Ballkani fitoi ndaj Drenicës me rezultat 2:0 me golat e Blend Baftiut si dhe Edvin Kuc

Loading...

Shpërndaj me

Loading...