Vazhdon “beteja” mes Barcelones dhe Neymar pas largimit te yllit brazilianper te PSG. Klubi katalan ka bllokuar gjithcka. Duke mos dhene certifikaten e transfertes te Neymar te klubi francez deri sa te hyjne ne arkat e klubit spanjoll 222 milione euro, per shlyerjen e shumes se klauzoles per lirimin e lojtarit. Pa kete veprim financiar, transferta e brazilianit nuk mund te behet efektive…Mungesa e dokumentacionit ka shtyre perseri debutimin e Neymar ne kampionatin francez.

Shpërndaj me