Skuadra e Levantes shënoi fitore ndaj Betisit me 4-0 në takimin e fundit të javës së 34-të, duke ndërprerë serinë prej 9 ndeshjeve pa fitore. Enis Bardhi ishte në nivel të lartë të detyrës dhe një ndër figurat qëndrore të skuadrës vendase. Bardhi ishte ai që nxiti futbollistin kundërshtarë Loren që të shënojë autogol, ndërsa asistoi në golin e katërt të shënuar nga Koke. Kampanja hapi rezultatin në minutën e 9-të, ndërsa Morales ishte preciz nga pika e bardhë për 3-0. me këto 3 pikë, Levante u largua nga zona e rrezikut dhe tani ëhstë në vendin e 14-të me 3 pikë epërsi para Xhironës.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...