Alvaro Morata pritet të largohet nga Chelsea.Që nga transferimi i tij në Londër para një viti e gjysmë, spanjolli nuk ka arritur të përshtatet me futbollin anglez dhe dëshira e tij është të luajë përsëri në La Liga. Për Moratan ka shprehur interesim Barcelona, e cila synon t’i jap një rast duke e kthyer në Spanjë, por fillimisht vetëm në formë huazimi. Morata është lojtar i akademisë së Real Madridit, por në klubin madrilen ai nuk ka pasur asnjëherë besimin e plotë për të qenë titullar, prandaj edhe është larguar.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...