“Barcelona” ka vendosur të nis tratativat për të siguruar bomberin e “Celta Vigos” , Maxi Gomes.

Medias spanjolle kanë bërë të ditur se katalanasit kërkojnë një sulmues goli dhe emri kryesorë në këtë drejtim është ai i “Celta Vigos”, Maxi Lopez dhe për këtë ka pasur dhe diskutimet e para mes klubeve, ku oferta e parë e katalanasve prej 25 milionë euro është refuzuar.

Klubi që mban pronësinë e Lopez, pretendon 40 milionë euro për sulmuesin nga Uruguai,  ndërkohë që drejtuesit e Barcelonës pretendojnë që kjo shifër të ulet disi. Maxi Gomez ka shënuar 30 gola në La Liga në 68 ndeshje, që prej vitit 2017-të kur ai u transferua nga “Defensor Sporting” për 4 milionë euro.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...