Bajern Munihu ka shënuar fitore të lehtë përballë Kellnit në transfertë me rezultat bindëse 4-1. Bavarezët dominuan ndaj skuadrës së Kellnit dhe shënuan fitore të rëndësishme për të ruajtur kreun në Bundesligë. Levandovski hapi rezultatin , para Koman dhe Gnabri të sjellin epërsi të thellë brenda 15 minutave lojë, Ky I fundit shënoi edhe në minutën e 66-të për rezultatin përfundimtar, ndërsa golin e nderit për vendasit e shënoi Mark Ut në minutën e 70-të. Bajerni vazhdon të jetë në vendin e parë me 46 pikë, teksa Kelni është në vendin e 14 me 23 pikë.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...