Liga e Futbollit në SHBA, (MLS) ka dhënë disa gola spektakolar në sezonin e ri, por edhe disa momente mjaft komike , që nuk janë të mira në zhvillimin e këti sporti në Amerikë. Kjo e fundit ka ndodhur në sfidën mes Nju Jorkut dhe Minestoës. Portieri I Nju Jorkut, Shon Xhonson duke dashur që të ndalojë topin , e përcolli atë në rrjetën e vet dhe ky element nuk mungoi në ansjë nga mediumet në SHBA. Për fat të mirë për Xhonsonin, dueli u mbyll pa fitues 3-3, pasi që pak më vonë Ismail Tuzhur, barazoi shifrat për ekipin e tij.

 

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...