Los Blancos’ nga sezoni i ri do të kenë edhe skuadrën e femrave, dhe transferimi i parë i tyre është futbollistja me prejardhje nga Kosova, Kosovare Asllani. Pas zyrtarizimit te Real Madrid, Asllani ka thënë se veshja e fanellës më të bukur në botë, ka qenë një ëndërr për të.

Krenare për të njoftuar se unë do të jetë nënshkrimi i parë zyrtar për Real Madrid / Cd Tacon. E emocionuar për të shkruar historinë, për të ndihmuar në ndërtimin dhe pjesëmarrjen në këtë udhëtim. Do të jetë një ëndërr për të veshur fanellën më të bukur në botë duke filluar nga sezoni i ardhshëm”, ka shkruar Kosovare Asllani.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...