Trajneri i përfaqësueses shqiptare, Kristian Panuçi, mendon se pas kësaj periudhe pauze, ka idetë më të qarta rreth të ardhmes së përfaqësueses. Trajneri italian për mediat shqiptare ka treguar se sheh gjërat më ndryshe dhe mendon se ekipi do të jetë më ndryshe. Ai ditë më parë ka ndjekur ndeshje të kampionatit kombëtar, nga I cili do të duhet të me futbollist për ndeshjet radhës. Në radarin e tij është futur edhe shkupjani Jasir Asani. “Erdha të shoh Partizanin se është e drejtë të shoh kampionatin. Unë këtu kam Bulkun, e vij e shoh ndonjë lojtar, nëse është i aftë e marr në kombëtare. Të gjithë kanë mundësinë të vijnë, por pastaj duhet menduar se në arenën ndërkombëtare duhet të qëndrosh, uroj që këtë vit të vijë ndonjë futbollist tjetër nga Superiorja. Abazaj, Gavazaj, Lilaj e Guri luanin në kampionat dhe i thirra. Po ti shohim, nuk luajnë pastaj në Europë. Hapi është i lartë, duhet marrë në konsideratë. Asani kur ka topin në një kundër një është i fortë, është i aftë. Në ndeshjet e fillimit të sezonit, ndeshjet e shtatorit kur nuk janë të gjithë në formë, mund të bëjë gjëra të mira. Bën punë.”, ka thënë Panuçi. Ndryshe Jasir Asani në vitin 2016 iu bashkua kombëtares shqiptare. Ai po në këtë vit braktisi përfaqësuesen e shpresave të Maqedonisë.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...