Skuadra e Arsenalit ndërpreu serinë e katër barazimeve , duke shënuar katër herë në portën e Njukasëllit. Pjesa e parë u mbyll pa gola, ndërsa në vazhdim Aubamejnag hapi rezultatin para se Pepe të shënojë golin e dytë.

Goditjet e fundit për Njukasëllin në “Emirates” i dhanë Ozil dhe Lakazet. Ajo që gëzon është fakti se 90 minuta loje kishin dy futbollistët shqiptarë, Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi.

Me këto 3 pikë, Arsenali renditen në pozitën e 10 me 34 pikë, kurse dy pozita më poshtë me 31 pikë renditen Njukasëll.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...