Atletët rusë, që garojnë nën flamurin olimpik, debutuan në Lojërat Olimpike Dimërore 2018, në Pjonçang të Koresë së Jugut, por u mposhtën nga ekipi amerikan në ndeshjen karlling. Skuadra e Matt dhe Becca Hamilton mundën çiftin rus, Aleksandr Krushelnitckii dhe Anastasia Bryzgalova me rezultat 9-3. Ndeshja e sotme është gara e parë në Olimpiadë, e cila zyrtarisht nis të premten, me ceremonitë e hapjes. Lojërat do të zhvillohen deri më 25 shkurt.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...