Polaku Piatek po rezulton një blerje e qëlluar e Milanit. Kjo ka bërë që ekipi të vendoset në një tjetër lëvizje për një tjetrër polak. Ndërkohë, ndjekësit e talenteve të kuqezinjve prej kohësh janë vënë në ndjekje të Bartosz Zynek.Polaku është (16 vjeç) dhe luan me ekipin U19 të Zglebie Lubin, klub nga i cili ka dalë edhe Piatek, para se të kalonte tre Cracovia. Ai është pjesë e kombëtares U19 të Polonisë dhe sot do zbresë në fushë kundër Sllovakisë. Mesfushori konsiderohet si talent, teksa ka fituar edhe çmime personale në Poloni.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...