Grabitja e degës së Bankës së Amerikës në Greenville, Karolina e Jugut, u zgjodh disa minuta pas krimit, duke arrestuar një 86-vjeçar, i cili po ngiste shumë me kujdes pas grabitjes për të shpëtuar veten.

Rasti ka ndodhur rreth orës 9:30 të mëngjesit të së hënës, kur një njeri i maskuar hyri në bankë, dhe nën kërcënimin e armës kërkoi para nga punonjësi i bankës.

Grabitësi Gilbert Paul Ware, 86-vjeç, u largua nga banka më pas, por nuk arriti shumë gjatë. Konkretisht, policia e ndaloi atë në trafik rreth një kilometër larg bankës, transmeton KosovaPress.

Policia konfiskoi armët që ai përdori në grabitje, si dhe paratë e vjedhura.

86-vjeçari akuzohet për grabitje bankare deri më tani, por pritet të ketë më shumë akuza.

Askush nuk u lëndua gjatë grabitjes dhe arrestimit, tha policia.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...